13 Jun

Okulumuz Ankara'nın ve Türkiye'nin en donanımlı okulları arasındadır

Okulumuz Ankara merkezde 3799 metrekare kapalı alan ve 5000 metrekare bahçeye sahip Ankara'nın ve Türkiye'nin eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından en yeterli ve en donanımlı okulları arasındadır.
20 adet olan dersliklerimizin tamamı güneş alan, geniş, teknolojik açıdan donanımlı ve ferahtır.
Bilimin ışığına inanan okulumuzda son derece zengin birer adet fizik, kimya,biyoloji ve bilgisayar laboratuarı mevcuttur.
Sosyal etkinliklerimiz için uygulamalı eğitim sunmak amacıyla 2 konferans salonumuz, 1 kapalı spor salonumuz eski ve yeni eserler olmak üzere 2 adet kütüphanemiz, müzik odası, resim atölyesi ve okul tarihimizin sembolü müzemiz öğrencilerimizin her an yararlanabilecekleri kullanım alanlarımızdır.
Okulumuz yapısı itibariyle tarihi bir eser olup; Resim ve Heykel Müzesi, Etnografya Müzesi, Dil Tarih Kurumu binasıyla bütünlük içerisinde bir kültür kampüsü oluşturmaktadır.
 


Büyük Konferans Salonu

Ses ve ışık sisteminin de tamamlanmasıyla 450 kişilik konferans salonumuz 2008-2009 eğitim & öğretim yılı içerisinde birçok etkinliğe ev sahipliği yapmıştır.Resmi törenler,konferanslar,şiir dinletileri ,tiyatro oyunları ve konserler burada sergilenmektedir.
Nilüfer Gün Konferans Salonu
90 kişilik konferans salonumuz Ankara Kız Lisesi Mezunlar Derneğince yaptırılmıştır. Yıl içerisinde yine AKLM-DER (Ankara Kız Lisesi Mezunlar Derneği) tarafından perşembe günleri çeşitli meslek gruplarından mezunlarımız bu salonda ağırlanarak, öğrencilerimize meslek seçiminde ve çeşitli konularda bilgi vermek amacıyla konferanslar düzenlenmektedir..Ayrıca Nilüfer Gün Konferans Salonumuz öğrencilerin sınıf içi aktivitelerini ve projelerini sergilemeleri içinde kullandıkları bir alandır.


Spor Salonumuz:Kapalı spor salonu standartlarına sahip olan spor salonumuz her türlü sportif faaliyetlerin yapılabileceği yeterliliktedir.

Teknoloji Sınıfı: Teknolojik gelişmeleri ve 21. yy becerilerini takip etmeyi ilke edinen okulumuz bünyesinde açılan bilgisayar labaratuarımız bilgisayar ve internet kullanımını geliştirmek isteyen öğrencilerimize hizmet vermektedir.


Kütüphane: Eski ve Yeni Eserler olmak üzere iki adet kütüphaneye sahip olan okulumuzda öğrencilerimizin bir çok esere rahat ulaşması sağlanmaktadır. Aynı zamanda internet üzerinden proje çalışmaları yapmaları ve boş zamanlarında derslerine hazırlanmaları için sessiz ve rahat bir ortam sunulmaktadır.

 
Müze: Cumhuriyetimizin ve okulumuzun tarihine ışık tutan müzemiz Ulu Önderimizin "Geçmişini bilmeyen uluslar, başka milletlerin avıdır." sözü doğrultusunda okulumuzun en önemli değerlerinden biri olarak korunmaktadır.

Sayfamızı Paylaşın