Cumhuriyet'imizin  ve Okulumuzun  100. Kuruluş Yıldonümü
06 Feb

Cumhuriyet'imizin ve Okulumuzun 100. Kuruluş Yıldonümü

AKL MEZUNLAR DERNEĞİ , Cumhuriyet'imizin  ve okulumuzun  100 .kuruluş yıldonümü kutlamalarına Anıtkabir resmi ziyareti ile başladı

AKL Yönetim Kurulu Başkanın Anıtkabir Ziyeretci Defterine şunları yazdı

BÜYÜK MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
 
11.10.1923 yılında kurduğun Ankara Kız lisesi adındaki 79 fidandan oluşan genç fidanlık bugün 100 yaşında dev bir orman oldu. Ormanın her bir bireyi her gün sizi minnet ve gururla anmakta. Tam hayal ettiğiniz gibi ,pek çok kız çocuğu hayatın her alanında her meslekten donanımlı bilimsel eğitimlerle yerini aldı.   Açtığın yol hala bütün dünya kadınlarına, insanlarına örnek olmakta,  soylu adın kadın erkek eğitim eşitliğindeki devrimci olarak anılmakta.
 
Bizi mekanı cennetinde duyduğunu, hissettiğini düşünüyoruz. Biz de bizlerden istediğin gibi   ' yüzünü göremesek bile fikirlerin ile duyguların ile seni anlıyor ve hissediyoruz ' .  Sadece milletin için değil dünya milletleri ve kadınlar için yaptığın öncü eylemlerini , ilkelerini, ileri görüşlülüğünü    şaşkınlıkla, hayretle gururla ve minnetle her gün anıyoruz. İyi ki doğmuş, iyi ki varlığınla, eserlerinle bize büyük mükafatlar bahşetmişsin.  Bütün AKL mezunları, öğretmenleri ve öğrencileri adına teşekkür ederim.  Adımladığın okul yolumuzdan binlerce Ankara Kız liseli yürüdü, soluduğun havayı binlerce AKL' li içine çekti. Huzurla uyu ATA'M, emanetin bizlerde ve güvendiğin gençlikte. İzindeyiz.
 
                                                   AKL MEZUNLAR DERNEĞİ BAŞKANI
 

                                                                    Av.Canan Yaşar 

 

Haberimizi Paylaşın