Canan Yaşar Oktay

İletişim Bilgileri

Eposta: avcananyasar@hotmail.com

Telefon: 0.532.264 1315

Canan Yaşar Oktay

Genel Başkan

1982 yılında Ankara Kız Lisesi, 1987 yılında ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Meslek yaşamında pek çok şirket ve holdinge, banka ve sigorta şirketlerine danışmanlık ve avukatlık hizmeti sundu. Ticaret Hukuku ve Marka Patent konusunda fikri haklar mahkemelerinde bilirkişilik yaptı. Kendine ait ofisinde marka ve patent tescil departmanları bulunmaktadır.

Mesleki yeterliliğini artırmak amacıyla Ceza Hukuku ve Uzlaşmacılık konularında özel eğitim alan Oktay’ın çocuk haklarının korunması konusunda aktif gönüllü çalışmaları bulunmaktadır.

Serbest avukatlık görevini aktif olarak sürdürmekte olan Oktay, hukuki ve mesleki çalışmalarındaki gayretini ve kararlı ilerleyişini, toplumsal fayda amaçlı derneklerde de devam ettirmekte; Ankara Kız Lisesi Mezunlar Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.

Ayrıca Mühendis Kadınlar Derneği (MÜKAD) kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi olup, kadınların ve genç kızlarımızın güçlendirilmesine dair sosyal sorumluluk çalışmalarında bulunmaktadır.